FED Etiketi

Dolar Yükselişinin Altın Fiyatlarına Etkisi

Dolar kuru geçtiğimiz aylarda olduğu gibi yükseliş performansını küçük düzeltmeler yaparak korumaya devam etti. 2.70 kritik eşik geçildi ve yeni rekor kırıldı. Pek çok uzmana göre dolar yükselişi devam edeceği yönünde yer alıyor. Altın/Ons bazındaki gelişmeleri anlatacak olursak faiz artırımına ilişkin beklentilerden sarı emtia yine ..

Devamını Okuyun

Altın Fiyatlarında 1400 Dolar İhtimali Var mı?

Uzmanlar altının 1400 dolar olma ihtimalini yorumluyor. Bunun nedeni olarak Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkabilecek olması görülüyor. Eğer bu gerçekleşirse, spot altın fiyatlarının 2015 yılı sonuna kadar 1400 doları görülebileceği düşünülüyor. Doların etkisinde dalgalanmaya devam eden altın fiyatlarında, FED etkisi ile tam hızıyl..

Devamını Okuyun

Altın Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Altın alma konusunda kendinizi büyük yatırımcı olarak görüyorsanız ve çeyrek altından örneğin birkaç yüz tane almak yerine 1 kg ons altın almayı tercih etmeliyim ve bunu saklamada İstanbul Altın Borsası bana yardımcı olabilir diyorsanız, doğru noktadasınız. Bazı bankalar bu sistemi destekler ve hesabınızda parayı kullanarak işlemde b..

Devamını Okuyun

Uzman Yorumları ve Altın Tahminleri Ne Yönde?

2008 krizinde gerileyen ve 700 dolar civarından başlayan rallinin 1920 dolara kadar uzandığı dönemden sonra yaklaşık 2 yıldır gerileyen altın rakamlarının 2015’de ne olacağını biliyor musunuz? Amacımız kesin rakamlar ile ifadelerde bulunmak değil bazı tavsiyelerde bulunmak ve özellikle uzmanların görüşlerinin neler olduğunu yansıtmak..

Devamını Okuyun

2015’te Altın Fiyatları Yükselir mi?

Altın, çoğu kişi tarafından tercih edilen düğünlerin ve yatırımların vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam eden bir emtiadır. Değerli bir maden ve fiyatları son zamanlarda aşırı şekilde dalgalanmaya başladı. Altın fiyatları 1000 dolar civarına geldiği zaman hedefin 4000 dolar olabileceği konuşuluyor. 1800 dolar civarından geri..

Devamını Okuyun

Doların Altın Fiyatlarına Etkisi Nedir?

Altın fiyatları arz talep arasındaki dengeler, politik gerginlikler, olası krizlerin ortaya çıkması, enflasyon oranlarındaki bazı önemli değişimler etkileyecektir. Enflasyon yükseliyorsa, altın fiyatları da yükseliş trendine girebilir. Diğer emtiaların ABD dolarına endeksli olduğu için doların zayıf olması ile altının yükseldiği, güç..

Devamını Okuyun

2014 Yılsonu için Altın Tahminleri

Geçtiğimiz yılın başından bu yana dalgalı seyrini devam ettiren ve toplamda % 28 oranında değer kaybeden altın, yatırımcının gözünde de değer kaybetmeye devam ediyor. Artık yatırımcılar altının güvenli bir emtia olmadığını düşünüyor ve altın alıp satmaktan uzak duruyor. Birçok analist altının yılsonu performansını analizlerle öngörme..

Devamını Okuyun