Altın Ons Fiyatı Etiketi

Altın Fiyatlarında 1400 Dolar İhtimali Var mı?

Uzmanlar altının 1400 dolar olma ihtimalini yorumluyor. Bunun nedeni olarak Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkabilecek olması görülüyor. Eğer bu gerçekleşirse, spot altın fiyatlarının 2015 yılı sonuna kadar 1400 doları görülebileceği düşünülüyor. Doların etkisinde dalgalanmaya devam eden altın fiyatlarında, FED etkisi ile tam hızıyl..

Devamını Okuyun

Altın Ticareti Nasıl Yapılır?

Altın, ziynet eşyası olarak özellikle Hindistan, Orta Doğu ve Türkiye tarafından kullanılmaktadır. Elbette yatırım amaçlı kuyumculardan satın alabileceğiniz altınlarda vardır. Birikmiş parası olanların değerlendirme aracı olarak önündeki yatırım araçları arasında önemli bir yerde olduğu açıktır. Özellikle kriz ya da savaş ortamlarınd..

Devamını Okuyun

2015’te Altın Fiyatları Yükselir mi?

Altın, çoğu kişi tarafından tercih edilen düğünlerin ve yatırımların vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam eden bir emtiadır. Değerli bir maden ve fiyatları son zamanlarda aşırı şekilde dalgalanmaya başladı. Altın fiyatları 1000 dolar civarına geldiği zaman hedefin 4000 dolar olabileceği konuşuluyor. 1800 dolar civarından geri..

Devamını Okuyun

Fiziki Altın Alımı Yatırımcıya Kazandırıyor mu?

Geçtiğimiz yıldan beri ayı piyasasındaki yerini koruyan altın, 2014 yılının bu zamanına kadar toplamda % 28 oranında değer kaybetmiş durumda. 1,900 dolara yakın olan altın ons fiyatı, 2014 yılının ilk yarısı sonunda 1,300 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor. Peki, fiziki alım yapan altın yatırımcıları, yastık altı altın yatırımla..

Devamını Okuyun

2014 Şubat Ayı Altın Fiyatları Ne Olur?

En merak edilen sorulardan birisi kesinlikle, altın fiyatlarının yine eski değerine ulaşıp ulaşmayacağı. Bu soru 2013 yılının Nisan ayından beri soruluyor. Hala da tam olarak bir cevap alınamadı. Dünyanın en büyük altın yatırımcısı olan John Paulson bile altın fiyatlarında meydana gelen bu düşüşlerden bir servet kaybetti. 2013 yılın..

Devamını Okuyun

2014 Yılında Altını Neler Bekliyor?

2013 yılının, diğer 12 seneden farklı olarak altın açısından kötü geçmesi yatırımcıların unutamayacakları bir altın yılı yaşamalarına neden oldu. Küçük – büyük her yatırımcıyı olumsuz etkileyen, borsa zenginlikleri ile ünlü olmuş birçok kişinin büyük paralar kaybetmesine neden olan altını 2014 yılında neler bekliyor dersiniz? Uzmanl..

Devamını Okuyun

Birikimleri Altın Yatırımıyla Değerlendirmek

Kişiler, geleceğe yatırım amacıyla yaptıkları birikimleri değerlendirerek daha yüksek kazançlar elde etmek ister. Paraya olan ihtiyaç yaşam standartlarını yükseltmek ve iyileştirmek için günümüzde artış göstermiştir. Kişilerin birikimlerini değerlendirebilecekleri yeni nesil finans piyasaları da eskiye göre hem daha gelişmiştir, hem ..

Devamını Okuyun