Altın Hesabı Etiketi

2014’te Kazandıracak Altın İşlemleri

Altın yıllardan beri popülerliğini ve manevi anlamda değerini kaybetmemiş bir değerli madendir. Hediye amaçlı olarak veya ziynet eşyası olarak kullanımı söz konusu olan altının evlerde yastık altı denilen şekillerde yatırımı da yapılmaktadır. Ama günümüzde yastık altı olarak saklanan altının iyi bir yatırım şekli olduğu söylenmez. ..

Devamını Okuyun

Çift Yönlü Altın Yatırımı Yapmak

Altın en eski yatırım araçlarımızdandır ve yatırımı geleneksel hale gelmiştir diyebiliriz. Kişiler kazanç elde etmek için, birikimlerini kuyumcudan altın alarak değerlendirmektedir. Kuyumcudan alınan altın evde herhangi bir yerde saklanmakta ve ihtiyaç duyuluğu zamanda tekrar kuyumcuda bozdurulmaktadır. Ama bu bozdurma aşamasında baz..

Devamını Okuyun

Borsada Altın İşlemleri

Borsalar işlem gören yatırım araçlarına göre çeşitli adlar almaktadır ve altının da yüksek işlem hacmi nedeniyle kendi borsası bulunmaktadır. Altın borsası, alıcı ve satıcıları bir araya getirerek, fiziki veya fiziki olmayan altın işlemlerinin yapıldığı borsalardır. Altın borsası, altın işlemlerinin daha uygun koşullar altında yapılm..

Devamını Okuyun

Altın Yatırımı Nerede Yapılmalı?

Altına yatırım yapmak yıllardan beri eskimeyen bir gelenektir. Günümüzde ise altın yatırımları bazı finans piyasalarında daha iyi şekilde değerlendirilmektedir ve daha yüksek kazançlar daha az miktarda olan risklerle yapılmaktadır. Kişiler yıllar boyunca bir köşede biriktirdikleri paraları ile kuyumculardan altın alarak yastık altı d..

Devamını Okuyun

Altına Yatırım Yapmak

Altın yıllar * boyunca yatırımcılarına yüksek kazançlar getiren ve ülkelerde siyasi, ekonomik karmaşalar yaşandığında güvenilen yatırım aracı olmuştur. Altına yatırım yapmak günümüzde farklı bir boyut kazandı. Daha güvenli ortamlarda daha hızlı bir şekilde ve daha yüksek kazançların elde edilebildiği piyasalarda altına yatırım yapıla..

Devamını Okuyun