Canlı Altın Fiyatları ve Yorumları için Paratic.com Piyasalar Açıldı!

Değerli Okurlarımız; okuyacağınız bu içerik sponsorludur!”

Canlı Altın Fiyatları ve Yorumları için Paratic.com Piyasalar Açıldı!Bir altın yatırımcısı için fiyatların canlı takip edilmesi, büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü fiyatlarda meydana gelecek değişimler, kazancınızı doğrudan etkilemektedir. Buna ek olarak farklı görüşlere sahip olmak adına, uzmanlar tarafından yapılan yorumları takip etmeniz de fiyatlardaki değişimlere geniş bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayacaktır. Peki, bu kapsamda bir yatırımcı olarak neler yapılabilir?

Yatırımcılar kendilerine göre yöntemler geliştirirken, bizler de RSS Interactive bünyesindeki Paratic.com’un canlı fiyat platformundan bahsetmek istedik. Çünkü bu platform, altın yatırımcılar için hem fiyat takibi hem de yorum ve haber desteği sunmaktadır. Bu yüzden size faydalı olacağını düşündüğümüz için biraz inceledik.

Piyasa.Paratic.com Altın Fiyatları Sayfası

Piyasa.Paratic.com Altın Fiyatları SayfasıAltın yatırımcılarının canlı fiyat ve yorum takibi yapabilmeleri adına Piyasa.Paratic.com hizmete başladığını Paratic.com Twitter hesabından atılan tweetle duyurdu. Finansal piyasalarda işlem gören yatırım araçlarının fiyatlarındaki değişimleri canlı olarak veren bu portal, oldukça kullanışlı ve yatırımcılara sunduğu hizmetin özellikleri sayesinde fazlasıyla beğenildi. Altın çeşitlerinden emtialara, dövizlerden paritelere kadar birçok enstrüman grubunun fiyatlarını ister masaüstünden ister mobilden anlık takip etmenizi sağlıyor.

Paratic Piyasalar altın sayfasını incelemek için buraya tıklayınız…

Altın sayfasına girdiğiniz zaman, güzel bir hizmet vermeye başladıklarını hemen anlayabilirsiniz. Girer girmez kuyumculuk altınlarına ait fiyatları bir tablo içerisinde sunduklarını görebiliyorsunuz. Düzenli bir tasarım olduğu için de göz atar atmaz hangi ne kadar olmuş görebiliyorsunuz.

Piyasa.Paratic.com Altın Fiyatları Sayfası ÖzellikleriParatic Piyasalar’ın altın sayfasının sağ tarafında ise XAU/USD paritesine ait mum grafiğini görüyorsunuz. Finans piyasalarında işlem yapan profesyonel bir yatırımcıysanız bir grafiği görmek hoşunuza gidecektir. Bu grafik sayesinde ons altın güne hangi seviyeden başlamış, en yüksek ve düşük fiyatlar ne olmuş görebiliyorsunuz. Ama halen geliştirilmekte olduğunu bilmenizde de yarar vardır.

Piyasa.Paratic.com Altın Sayfasının Özellikleri

Piyasa.Paratic.com Altın Çevirici SayfasıAltın fiyatları sayfasında; çevirici, analizler ve bilgi isimli butonlar görülüyor. Bu butonlar sizi faydalı sayfalara yönlendiriyor. Altın çevirici sayfası, elinizdeki para veya altın miktarına göre hesaplama yapmanızı sağlıyor. Diyelim ki; elinizde 10 adet çeyrek altın var. İlgili bölüme bu miktarı yazarak, güncel kur üzerinden TL karşılığını ve diğer altın ürünlerine göre oranını görebiliyorsunuz.

Paratic Piyasalar altın çevirici sayfasına göz atmak için buraya tıklayınız…

Altın analizleri butonuna bastığınızda ise Paratic.com’da her sabah güncellenen ve tarih sırasına göre yayınlanan uzman yorumlarını buluyorsunuz. Sonuçta bir yatırımcı için bu analizler ve yorumlar oldukça önemlidir.

Altın hakkında bilgiler butonuna tıkladığınızda da değerli madenin tarihinden, kimyasal özelliklerine kadar birçok bilgi buluyorsunuz. Yatırım yöntemlerine, altın çeşitlerine ve fiyatların yorumlanmasıyla ilgili bilgilere bu butona tıklayarak göz atabilirsiniz.

Piyasa.Paratic.com Haber Okuma ÖzelliğiPiyasa.Paratic.com altın sayfasının diğer bir özelliği, aynı pencere içerisinde farklı kaynaklara ait haberleri okuyabiliyor olmanızdır. Türkiye’nin önemli haber kaynaklarından derlenen bu haberler, tıkladığınız zaman bir kutucuk içerisinde açıklanıyor ve okuduktan sonra kapatıyorsunuz. Böylece sayfalar arasında gezmenize gerek kalmadan piyasa gelişmelerini takip edebiliyorsunuz.

Altın fiyatları sayfasının sağ alt kısmında ise serbest piyasa döviz ve altın fiyatlarına ait kutucukları görebiliyorsunuz. Bu sayede tek bir sayda durarak bile birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Herhangi Bir Altın Türüne Ait Sayfalarda Neler Var?

Paratic Piyasalar Gram Altın SayfasıPiyasa.Paratic.com altın fiyatları sayfasından gram altına ait sayfaya gittiğiniz zaman, sol tarafta sizi bir grafik ve üst kısmında alış – satış fiyatlarını veren bölümü görüyorsunuz. Verilen çizgi grafiği sayesinde gram altının hangi zaman aralığında ne seviyeleri gördüğünü takip edebiliyorsunuz.

Paratic Piyasalar gram altın sayfasına göz atmak için buraya tıklayınız…

Sayfanın sağ tarafında ise serbest piyasa döviz ve altın fiyatlarını takip edebileceğiniz kutucuklar yer alıyor. Bu kutucukların altında ise yine 3 tane buton görülüyor. Bu butonlardan birisi altın çevirici sayfasına yönlendirirken, diğeri uzman analizleri sayfasına gidiyor. Üçüncü buton ise gram hakkında merak edilen bilgileri size veriyor.

Sayfayı aşağı doğru indirdiğinizde ise pariteleri, piyasa haberlerini ve kullanıcı yorumlarını görebiliyorsunuz. Platforma ücretsiz üye olduğunuz zaman yorum yapabiliyor, notlar alabiliyor ve alarm kurarak takip ettiğiniz altının ilgilendiğiniz fiyata geldiğinde bilgilendirme alabiliyorsunuz.

Paratic Piyasalar, canlı fiyat ekranlarına ek olarak grafik çeşitlerini de sizlere sunuyor. Bu sayede fiyatlardaki değişimleri teknik açıdan incelemek isteyenlere de hizmet vermiş oluyor. Bildiğiniz gibi grafikler üzerinden yapılan teknik analizler, gelecek fiyat tahminleri yapmanız için gereklidir. Eğer grafikleri doğru analiz edebilir ve yorumlayabilirseniz doğru tahminler edinebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da platformu takip edebiliyorsunuz.

Sunulan hizmetlerden bir başkası da ekonomik takvimdir. Bildiğiniz gibi açıklanan ekonomik takvim verileri, yatırım araçlarının fiyatlarını ya doğrudan ya da dolaylı olarak etkilemektedir. Bu nedenle yatırımcıların planlı bir şekilde bu verilerin açıklanmasını da takip etmesi gerekmektedir. Paratic Piyasalar sizlere bu hizmeti de anlık verilerle sunmaktadır.

Canlı fiyat takibine ek olarak daha birçok imkan sunan portal, her türden yatırımcıya hitap etmektedir. Verilen hizmetin, hem masaüstü hem de mobilde düzgün bir şekilde çalışması da büyük bir avantajdır. Bu nedenle böyle bir hizmet arıyorsanız takip edebileceğiniz güzel bir portal olduğunu aklınızın bir köşesine yazmanızı tavsiye ederiz. Yatırımcı kahvesi, not defteri, alarm gibi daha birçok özelliği ile ücretsiz bir hizmet almak için kaliteli bir portal olduğunu da unutmamalısınız.

Kategoriler: Altına Yatırım

1 Yorum

  • M. Önder dedi ki:

    Paratic piyasalar abartısız gördüğüm en iyi site olmuş. Cidden tebrik etmek gerekli yazılımcısını, tasarımcısını.

Bir Cevap Yazın